GUANGZHOU FUDE ELECTRONIC TECHNOLOGY CO.,LTD
e-posta casun4@casun.mobi tel 86--13539447986
Ev
Ev
>
Haberler
>
hakkında şirket haberleri Adımlı motorların hareket modları: tam adım, yarım adım ve mikro adım özellikleri ve farklılıkları
Etkinlikler
MESAJ BIRAKIN

Adımlı motorların hareket modları: tam adım, yarım adım ve mikro adım özellikleri ve farklılıkları

2023-11-27

hakkında en son şirket haberleri Adımlı motorların hareket modları: tam adım, yarım adım ve mikro adım özellikleri ve farklılıkları

Adımlı motor, genel olarak hassas konumlandırma ve hareket kontrolü için kullanılan bir motor türüdür.Bu sayede kesin konum ayarına ulaşmakBu makalede adımlı motorların üç yaygın hareket moduna odaklanacağız: tam adım, yarım adım ve mikro adım, yanı sıra özellikleri ve farklılıkları.
 

    1. Tam adım hareket modu:
 

Tam adım hareket modu, adım motorlar için en temel çalışma modlarından biridir. Tam adım modunda, akım adım motorunun her bobininden geçerken, sabit bir adım açısı oluşturulur.Bu, her atış için, adımlı motor sabit bir açıyla döner. Tam adımlı modun özellikleri şunlardır:
 

    ·basit ve güvenilir:Tam adım modunda, normal çalışmak için adım motorunun sadece dış darbe sinyallerini alması gerekir.
 

    ·Özellikle yüksek tork:Adımlı motorun her bir sarmalından geçen akım nedeniyle, tam adım modu genellikle daha yüksek bir tork çıkışı sağlar.
 

    ·Özellikle düşük doğruluk:Sabit bir adım açısı nedeniyle, tam adım modunda ince pozisyon ayarında bazı hatalar olabilir.
 

    2. Yarım adım hareket modu:
 

Yarım adım modu, tam adım modunun bir iyileştirmesidir. Yarım adım modunda, her bir darbe girişi, adım motorunun adım açısının yarısı olan adım açısının yarısına döndürülmesine neden olur.Yarım adım modunun özellikleri şunlardır::
 

    ·Daha yüksek çözünürlük:Tam adım moduyla karşılaştırıldığında, yarım adım modu, adım açısının yarıya düşmesi nedeniyle daha yüksek çözünürlük ve konumlandırma doğruluğu sağlar.
 

    ·Özellikle küçük tork:Akım sadece adımlı motorun bobininin yarısından geçtiği için, yarım adım modundaki çıkış torku genellikle tam adım modundakiden biraz daha düşüktür.
 

    3. Mikro adım modu:
 

Mikro adım hareket modu, adım motorları için en gelişmiş hareket modudur..Mikro adım modunun özellikleri şunlardır:
 

    ·Yüksek çözünürlük ve pürüzsüzlük:Mikrostep modu, çok yüksek çözünürlük ve pürüzsüz hareket sağlayabilir ve daha hassas bir konum ayarlamasını sağlayabilir.
 

    ·Daha düşük tork:Akım sadece adım motorunun bobinlerinin bir bölümünden geçtiği için, mikrostep modunda çıkış tork nispeten düşüktür.
 

Bir adım motorun hareket modunda, tam adım, yarım adım ve mikro adım her birinin kendi özellikleri vardır.Ama nispeten düşük doğrulukla.. Yarım adım modu daha yüksek çözünürlük sağlar, ancak tam adım modundan biraz daha düşük tork sağlar. Mikro adım modu en yüksek çözünürlüğe ve pürüzsüzlüğe sahiptir, ancak tork nispeten düşüktür.Özel uygulama gereksinimlerine göre, uygun hareket modunu seçerek daha hassas konumlandırma ve hareket kontrolü elde edilebilir.

İstediğiniz Zaman Bize Ulaşın

86--13539447986
NO.61 Pingxi Endüstri Bölgesi, Huashan Şehri, Huadu Bölgesi, Guangzhou, 510880,Çin
Sorgunuzu doğrudan bize gönderin